Bilinmeyen Numara Sorgusu

Dünya eskiye nazaran daha kötü bir yer olmakta ve insanların birbirlerine güveni pek kalmamaktadır. Bu neden ile bilinmeyen numaralar ve telefona kayıtlı olmayan numaralara kişiler cevap vermemeyi tercih edebilmektedir. Teknolojik gelişmelerin hızla artması ile de her olay veya durumda gelişmeler olmakta, kişiler ve kurumlar artık uğraş gerektirmeden şahısların telefon numaralarına ulaşabilmektedir. Telefona tanınmayan pek çok numaradan arama yapılmakta bazen gizli numaralardan insanlar aranmaktadır. Arayan bu numaraların kime ait olduklarını öğrenmek ise artık çok kolay olmaktadır. İsimden de ayrıca kişilerin numarası operatörler aracılığı ile bulunmakta, bu durum da insanların hayatını kolaylaştırmaktadır. İnternet üzerinden de insanlar, bu durum ile alakalı birçok faydalı makale ve anlatımlara ulaşılabilmektedir.

İsimden numara sorgulama numaradan isim sorgulama nasıl yapılır herkes tarafından merak edilmekte ve insanlar hayatlarının her evresinde bu işlemleri uygulamaktadır. Değişen toplum yapısı ve dünya düzeni ile alakalı olarak pek çok dolandırıcılık vakalarının olduğu bu zamanda böyle bir sisteme her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Dolandırıcılık harici de birçok farklı sebepten dolayı numarası bilinmeyen ancak isim, soy isim ya da yaşadığı yer gibi bilgileri girilerek arayan kişiyi öğrenilebileceğinin yolu bulunmakta ve bu sistem herkese açık bir uygulama olarak varlığına devam etmektedir.

Google dünyada en çok kullanılan arama motoru olma özelliği ile kullanıcılarına her durumda hizmet vermekte, numara arama hizmeti de sağlamaktadır. Bu yöntem ağırlıklı firma numaraları gibi numaralar için ön planda olmakta kişisel numaralar için pek kullanılmamaktadır. İstenilen numara Google arama motoruna yazılarak sahibini bulunmaktadır. Numaradan isim sorgulama yöntemleri arasında CIA uygulaması da yer almakta, güvenlik anlamında pek önerilmezse de cep telefonuna yüklenecek CIA uygulamaları sayesinde internet erişimi ile kolaylıkla cep telefonu sahibi öğrenilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*