İsimden Kişi Bulma

Bir numaraya ulaşmanız gerektiği zamanlarda o kişinin sadece ismini bilmeniz yeterlidir. İsimden kişi bulma uygulaması sayesinde numarasını kaybettiğiniz veya uzun zamandır numarasına ulaşmak istediğiniz kişilere ulaşabilmektesiniz. Bu uygulama da numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin adı, soyadı, il bilgisi ve sayfadaki doğrulama kodunu yazarak kolay bir şekilde ve çok fazla zaman ayırmadan işlemi tamamlayarak sonuca ulaşılmaktadır. Sorgulama sonucunda aynı soy ismini taşıyan birden fazla kişi olduğundan dolayı ekranda birden fazla isim görebilmektesiniz. Bu gibi durumlar için oluşturulan alana daha fazla bilgiyi yazarak öğrenmek istediğiniz numaraya ulaşmanız mümkün.

Numara öğrenmek istiyorum diyen herkes tarafından numara bulma uygulamaları kullanılmaktadır. Cep telefonunuzdan bilinmeyen numaralar servisine bağlanabileceğiniz numarayı tuşlayıp bilinmeyen numaralar servisine giriş yaparak kişinin numarasına göre veya ismine göre sorgulama yapabilmektesiniz. Eskiden var olan telefon rehberi defteri sayesinde bulunduğunuz ildeki telefon numaralarına ulaşabilmekteydiniz. Günümüzde Türk Telekom’ un vermiş olduğu hizmetlerden sarı sayfalar bölümünde iş/ kurum numaralarına beyaz sayfalar bölümünden ev numaralarına ulaşabilmektesiniz. Türk Telekom’un online sitelerinden veya ofislerinden bu hizmetleri alabilmektesiniz. Kişisel bilgilere sahip olmak isteyen dolandırıcılara karşı kullandığınız sitelerin güvenliğine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bilinmeyen Numaraları Öğrenme Yöntemleri

Bilinmeyen numaralar artık uygulamaları kullanıp sorgulama sayesinde öğrenilmektedir. Sorgulama yöntemi ise Türk Telekom bilinmeyen numaralar servisini arayarak bu yöntem ile ev ya da iş telefonu numaralarının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca hatların kendilerine ait olan servisleri sayesinde yani Türkcell bilinmeyen numaralar servisi, Vodafone bilinmeyen numaralar servisi, Avea bilinmeyen numaralar servisi gibi hangi operatörden sorgulatmak istiyorsanız numarasını gizlememiş olan kişileri öğrenebilmektesiniz. Gün içerisinde kullanılan servis numaralarını kullanarak belli bir ücret karşılığında güvenli bir sorgulama yapılabilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*