Telefon Numarası Sorgulama İşlemi

Bilmediğimiz numaraların kime ait olduğunu telefon numarası sorgulama uygulamalarından öğrenebilmekteyiz. Bu uygulamalardan sonuç alabilmek için hat sahibinin numarasını gizlememiş olması gerekmektedir. Numarasını gizlemiş olan kişilere ulaşılamamaktadır. Vodafone, Türkcell, Avea ve diğer operatörler için kendilerine ait oluşturdukları servisleri kullanarak hizmet alabilmektesiniz. Kime ait olduğunu öğrenmek istediğiniz numara hangi operatöre ait ise o operatör servislerinden yararlandığınız zaman sorgulama yapabilmektesiniz. Bazı siteler kişisel bilgileri ele geçirerek dolandırmayı amaçlıyor olabilirler. Bu yüzden sorgulama yapmak istediğiniz sitelerin güvenli olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Telefon Numarası Öğrenme Yolları

Günümüzde mevcut olan uygulamalar sayesinde numara kime ait diye düşünmeye son verilmektedir. Vodafone, Türkcell, Avea ve diğer bağlı operatörlerin kendilerine ait oluşturdukları numaraları arayarak veya bu numaralara mesaj yoluyla ulaşarak istediğiniz bilgiye ulaşabilmektesiniz. Hangi operatöre bağlı numarayı sorgulatmak istiyorsanız ait olduğu operatörde sorgulatarak belli bir ücret karşılığında hizmet alabilmektesiniz. Ayrıca hatların kendilerine ait olan servisleri sayesinde yani Türkcell bilinmeyen numaralar servisi, Vodafone bilinmeyen numaralar servisi, Avea bilinmeyen numaralar servisi gibi hangi operatörden sorgulatmak istiyorsanız numarasını gizlememiş olan kişileri öğrenebilmektesiniz. Bu iki yöntem ise ücretli olup kullanım sırasında ücret ödeyerek sorgulama yapabilmektesiniz.

Türk Telekom’un numara sorgulama hizmeti vardır. Sabit hat numaralarını sorgulama yapabilirsiniz. Başka bir seçenek ise, telefonunuza arama yapan numarayı rehberinize kayıt edip, whatsap uygulamasındaki resmine bakarak numara sahibini öğrenebilirsiniz. Hemen hemen herkesin kullandığı facebook üzerinden de numarayı sorgulatarak kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Ancak bu yöntemi sizinle arkadaş olarak kayıtlı olan ve numarasını gizlememiş olan kişiler için kullanabilmektesiniz. Son olarak ise Google de telefon numarasını çift tırnak içerisinde yazarak arama yapmanız halinde numarayı sorgulatabilirsiniz. Bu üç yöntemden olarak hizmet alabilmektesiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*