Bilinmeyen Numaralar Sorgulama Yöntemleri

Günümüzde ki en önemli iletişim araçlarından birisi telefondur. Telefon kullanımının artmasıyla birlikte bilinmeyen numaralardan rahatsız edilen insanların sayında da artış olmuştur. Pek çok kimse zaman zaman tanımadığı numaralardan çağrılar almaktadır. Bu tip durumlarda devreye bilinmeyen numaraları sorgulama yöntemleri girmektedir. Telefon numarası ile isim sorgulama yöntemi sıklıkla kullanılmaktadır.  Cep telefonu operatörlerinin kendilerine özgü sorgulama yöntemleri vardır.

İsimden Cep Telefonu Bulma

Telefona gelen bilinmeyen numarayı bütün operatörlerde sorgulatmak gerekir. Böylece numaranın kime ait olduğu bulunabilmektedir. Ancak kişi kendi numarasını gizli tutmuşsa yapılabilecek pek bir şey yoktur. Yalnızca cep telefonu numaraları değil sabit hat numaralarını da sorgulamak mümkündür. İsimden cep telefonu bulma işlemi yine operatörler aracılığıyla gerçekleşmektedir.  Ad soyad bilgisi kullanılarak üzerine kayıtlı olunan telefon numarasını bulmak mümkündür. Ancak bazı durumlarda yalnızca ad soyad bilgisinin olması yeterli olmamaktadır.

Numaranın kayıtlı olduğu il ve ilçenin de bilinmesi gerekebilir. Günümüzde en çok kullanılan cep telefonu operatörlerinden birisi de Turkcell’dir. Turkcell kullanıcılarına pek çok farklı alanda hizmetler sunmaktadır. Türkcell telefon sorgulama hizmetiyle kullanıcıları bilinmeyen numaraların kime ait olduğunu kolaylıkla bulabilmektedir.  Türkcell rehberinde kayıtlı olduğu kişileri müşterilerine sunmaktadır. Böylece numara sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Ancak bunun için kullanıcı numarasını Türkcell rehberine kayıt ettirmelidir.  Diğer taraftan numara sorgulama işlemi bittikten sonra kullanıcı tekrardan Türkcell rehberden kayıt dışına çıkabilmektedir. Böylece tanımadığı kişilerin numarasına ulaşmasını engellemiş olacaktır.  Ayrıca Türkcell kullanıcılarına bilinmeyen paket hizmetini sorgulamaktadır. Bu durumda kullanıcı bilinmeyen numaraları daha kolay ve rahat bir şekilde sorgulayabilmektedir. Numara sorgulama yöntemleri resmi yollardan yapılmalıdır. Aksi takdirde piyasada sorgulama yöntemleri adı altında dolandırıcılık yapan pek çok firma bulunmaktadır. Operatörler her zaman en doğru ve güvenli sonucu vermektedir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*