Bilinmeyen Numaraları Bulma

Sizi arayan bilinmeyen numaraların kim olduğunu bilmek istiyorsanız veya gizli numaraların sizi aramasından kurtulmak istiyorsanız, yapabileceğiniz şeylerden bir tanesi; tanımadığınız bir numara ise ve kim olduğunu merak ediyorsanız bilinmeyen numaralar servisini arayabilirsiniz. Bu numara sayesinde sizi arayan numaranın kimin üzerine kayıtlı olduğunu bulabilir ve oradan yola çıkarak sizi kimin aradığını da bulabilirsiniz. Eğer gizli bir numara sizi arıyorsa, cep telefonunuzun arama ayarlarına girerek telefonunuzu gizli numaralara karşı engelleyebilirsiniz. Mutlaka ki her gün bilinmeyen numaralar çok fazla aramaktadır, fakat bunu durduramayacağınızdan, yapabileceğiniz tanımadığınız bir numara ise kim olduğunu araştırmak, gizli bir numara ise, gizli numaraları engellemek.

Numarayı Kimin Kullandığını Bulabilir Miyim? 

Gizli bir numara sizi arıyorsa, kimin sizi aradığını bulmanız zor olabilir. En son yapacağınız emniyetten veya operatörün genel müdürlüğünden yardım istemek olur, fakat tanımadığınız bir numara sizi arıyorsa, bilinmeyen numaralar servisi ile numaranın kimin üzerine kayıtlı olduğunu bulabilirsiniz, fakat kimin numarayı kullandığını söylemez. Bunun için numaranın kimin üzerine kayıtlı olduğunu öğrendikten sonra, orada yola çıkarak sizi arayan kişiyi veya numarayı kullanan kişiyi bulabilirsiniz. Ancak bu şekilde bilinmeyen numaranın kim tarafından kullanıldığını anlayabilirsiniz. Günlük birçok yeni numaralar kullanıma açıldığından, araştırmak her zaman işimize gelmeyebiliyor, fakat yapılabilecekler bunlar olmaktadır.

Peki, Vodafone hattı kullanıyorum ve beni bir numara arıyor ama kim olduğunu bilmiyorum, bunu nereden öğrenebilirim derseniz, Vodafone bilinmeyen numara servisini kullanarak araştırabilirsiniz veya Vodafone müşteri temsilcisini arayarak öğrenmeye çalışabilirsiniz. En hızlı yöntem ise bilinmeyen numaralar servisini arayıp numarayı bildirip araştırmalarını istemeleri. Bilinmeyen numaralar servisi saniyeler içinde numaranın kimin üzerine kayıtlı olduğunu ve hangi il veya ilçede olduğunu bildirmektedir. Bilinmeyen bir numaranın kime ait olduğunu öğrenmek tamamen size kalmış bir durumdur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*