Bilinmeyen Numarayı Araştırdıktan Sonra Aramak

Küreselleşme ile birlikte işletmeler birçok alanda gelişmeye açık bir hale gelmiş ve sürekli yenilemektedir. Pazarlamadan insan kaynaklarına değişen anlayış hızla yayılmakta ve örgütler yeni bir strateji, yönetim tarzını firmaların uygulamakta yeni teknolojik gelişmeleri üretim tekniklerini kullanmaktadır. Pazarlamaya yeni gelen anlayış ile firmalar reklamlarını genellikle sosyal medyadan veri tabanlarından sağladığı numaralar ile sağlamaktadır. Bu nedenle gün içerisinde birçok tanıtım amaçlı telefonlar almaktayız. Bu da bizleri arayan kişiyi bulma işine yönlendirmektedir.

Artık Tüm Numaraları Öğrenin

Firmalar satmış olduğu ürüne veya hizmet sektörlerine göre reklamlarında sosyal medya araçlarını daha fazla kullanırken birebir satış sahada anketler tattırım stantları ve telefon aracılığıyla yapmaktadırlar. Anketler ile veya veri tabanlarındaki müşteri kitlesine göre yeni bir ürün veya hizmette tanıtım için aranan müşteriler firmaların bu bilgilendirmesini olumlu karşılasa da çoğu zaman numarayı tanımadıkları aramaları da tanıtımdır diye açmamaktadır. Bu giderek genelleşen bir düşünce yapısıdır genellikle daha önce görüşme yaptığı firma ile ilişkilendirerek  ‘Yine X firması tanıtım yapacaktır’ denilmektedir. Arayan numaranın bulunmasının ardından geri dönüş yapmaktadırlar. Arayan numaraları bulmak için uygulamalar mevcut iken arayan numarayı bulmak için bu alanda hizmet veren telefon şirketlerini arayarak ya da Google üzerinde yapacağı bir arama ile bilmediği numara hakkında bilgiler elde etmektedirler. Numaranın sahip olduğu firma arama sonuncuda tespit edilecek ve biz de hangi firmaya ait olduğunu öğrenme şansımız olacaktır.

Sadece pazarlama faaliyeti ve reklam nedeniyle bilmediğimiz numaralar bizi aramaktadır. Telefon numarası değişen telefonun kaybeden ve çeşitli sebepler ile rehberi silinmiş ya da o an iletişim imkânı bulamayıp bir yakınında arayarak bize ulaşmak isteyen bir tanıdığımızın bizi arama ihtimali de vardır. Bu nedenledir ki iletişimin sağlanması amacıyla arayan numara sorgulama sonrası ulaştığımız bilgiler dâhilinde bizimle iletişime geçmek isteyen kişiler ile iletişim kurabiliriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*