Cevapsız Arama Yapanları Bulma

Günümüzde neredeyse herkesin elinde telefon bulabilmek mümkün hale gelmiştir. Telefonlarımızın rehberine yeri geldiğinde yüzleri geçecek kadar numara ekleriz. Ve bu numaralar telefonumuza aramalar geldiği zaman kim bu numara demekten kurtarır bizi. Sizinde başınıza gelmiştir birden telefonunuz çalar ve numara belirir. Eğer isim yoksa kendi kafamızda bir sürü kurgu tasarlarız. Bu kimdi? Beni neden aradı? Acaba tanıdık biri mi? Gibi sorular alır başını gider. Ta ki karşıdaki insan kendini tanıtana veya o arayanın kim olduğunu öğrenene kadar düşünür dururuz.

Her geçen gün teknoloji ilerlemekte ve bizi arayan numaraların kim olduklarını kolayca öğrenebilmenin birçok yolu doğmuştur. İnsanlar farklı farklı yolları denerler. Kimileri bunu çok ciddiye alırken kimileri de bazen umursamazlar. Ama ciddiye alan kimseler kimin bu numara der ve oldukça meraklanmaya başlarlar. Hata kimileri yakın çevre arkadaşlarına numaraları gönderip kim olduklarını soracak derecede meraklanırlar. Kimileri de yabancı numaralara cevap vermekten kaçınıp arayan belirsiz numaraları direk engellerler. Ama genel olarak bizi arayan kimselerin kimler olduklarını bilmemizde her zaman yarar vardır. Çünkü karşı tarafta bir yabancı veya sizi rahatsız etmek isteyen bir insan değil de belki de çok sevdiğiniz birisi veya acil bir durum için aranıyor olabilirsiniz. O bakımdan karşı taraftaki arayanın kim olduğunu bilmekte oldukça yarar vardır.

Globalleşen dünyada artık neredeyse telefon kullanmayan, telefon kullanıp da numarası olmayan kimse kalmış mıdır? Cevabı çok uzakta aramaya gerek yok direk cevabınız hayır olacaktır. Gün içinde her insan birilerini arar yâda aranır. Eğer bizi arayan numaranın kime ait olduğunu bilmezsek direk kendimize beni arayan numara kimin diye telaşa ve belirsizliğe düşeriz. Ama bilmeliyiz ki karşıdaki numaraya cevap verdiğimiz anda karşıdakini tanımış oluruz.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*