İsim ile Numara Sorgulama

Evde, işte, sokakta, otobüste, vapurda… kısacası her yerde, çocukta, gençte, yaşlıda, erkekte, kadında, çalışanda, çalışmayanda… kısacası herkeste. Sabahın köründe, öğlen yemeğinde, akşam oturmalarında… kısacası her vakitte. Neyden bahsettiğimi anlamayan yoktur. Tabi ki cep telefonundan bahsediyorum. İnsanlar önceleri iletişim halinde kalmak sosyalleşmek için misafirliklere, beş çaylarına, akşam oturmalarına giderlerdi. Şimdilerde ise her yerde ve herkeste olan cep telefonları iletişim kurmayı ve sosyalleşmeyi tek başına sağlayabiliyor. Nasıl mı? Bir telefon numarası veya bir sosyal medya uygulaması ile işte bu kadar basit.

Numara Sorgulama Basit Olmalı

Cep telefonlarının bu kadar yaygın olduğu ve bu sayede iletişime geçmenin bu kadar basit olduğu günümüzde isteyeceğimiz veya istemeyeceğimiz; kabul edeceğimiz veya kabul etmeyeceğimiz sayısız kişi ve numaralarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Karşı karşıya kaldığımız tanımadığımız kişiler veya bilinmeyen nolar bazen bizi mutlu ettiği gibi bazen de bizi rahatsız edebilmektedir. İşte bu durum bazen bize “iletişim gerçekten bu kadar basit olmalı mı?” sorusunu sordurtuyor. Bu söz ettiğimiz konu bizi düşündüren durumlardan sadece biri.

Rahatsız olduğumuzun dışında ihtiyaç gereği irtibat kurmaya çalıştığımız zamanlarda olmuyor değil. Bu gibi durumlarda da yine gelişen ve kendini sürekli yenileyen teknolojinin imkânlarından faydalanıyoruz. Nasıl mı? Diyelim irtibat kurmaya çalıştığınız bir kişi var ama bu kişinin iletişim kuracağınız bir telefon numarası yok işte burada isim ile numara sorgulama kolaylığı ile istediğiniz kişiyi anında bulup iletişime geçebiliyorsunuz. Rahatsızlık duyduğumuz zamanlarda sorguladığımız “Basitliği” işimize yaradığı zaman “iyi ki bu kadar basit” diyebiliyor muyuz? Tabi yine bu soruyu cevaplamak da kişinin kendi tercihi ve kendi takdiri olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*