Numara Sorgulama

Ev telefonu ya da cep telefonlarına gelen çağrı ya da aramaların kayıtlı olmadığı durumlarda numaranın kime ait olduğu merak edilmektedir. Bu gibi durumlarda bilinmeyen numaralar öğrenme yollarından bir tanesinden hizmet alarak öğrenebilmektesiniz.  Numara sorgulama uygulamasını isteyen herkes kullanabilmektedir. Türkcell bilinmeyen numaralar servisini arayarak ücretli olarak hizmet alabilirsiniz. Başka bir seçenek ise mesaj yoluyla öğrenmek istediğiniz telefon numarasını yazıp hizmet veren numaraya mesaj yoluyla göndererek öğrenebilirsiniz. İsterseniz isim-soyad bilgilerini mesaj yoluyla yollayarak da telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebilmektesiniz.

Bazen işe görüşmesinden sonra seni arayacağız dedikleri ve sana verdikleri kartviziti kaybedersin bazen ise üniversite veya asker arkadaşına ulaşmak istersin. Ancak sadece isim bilgilerini bildiğiniz bu kişilerin numaralarına ulaşmak o kadarda zor değil. İsimden cep telefonu bulma uygulamasından hizmet alabilirsiniz. Numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin adı, soyadı, il bilgisi ve sayfadaki doğrulama kodunu yazarak basit bir işlemle kısa sürede işlemi tamamlayarak sonuca ulaşabilmektesiniz. Aynı soy ismini taşıyan birden fazla kişi olduğundan dolayı birkaç isim karşınıza çıkabilmektedir. Bu gibi durumlar için kapsamlı arama kısmı oluşturulmuş ve bu kısımda daha fazla bilgiyi istenilen alana yazarak istediğiniz kişinin numarasını bulabilmektesiniz.

İsme Göre Telefon Numarası Sorgulama

Cep telefonunuzdan belirli olan numarayı tuşlayıp bilinmeyen numaralar servisine giriş yaparak kişinin numarasına göre veya ismine göre sorgulatabilmektesiniz. Eskiden telefon rehberi defteri sayesinde çok fazla zaman harcayarak, bulunduğunuz ildeki telefon numaralarına ulaşabilmekteydiniz. Gelişen teknolojiyle birlikte Türk Telekom’ un vermiş olduğu hizmetlerden sarı sayfalar bölümünde iş/ kurum numaralarına beyaz sayfalar bölümünden ev numaralarına ulaşabilmektesiniz. Türk Telekom’ a ait sitelerden veya ofislerinden bu hizmetleri alabilmektesiniz. Bu hizmetten yaralanarak isme göre telefon numarası sorgulama yapabilmektesiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*