Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan yeniliklerin hepsi insan hayatına olumlu etki yapmaktadır. Bazen zamandan tasarruf ettirir bazen ise merakta kalmalarını önler. Numaranın kime ait olduğunu öğrenme uygulamaları da insan hayatında önemli bir yer edinmiştir. Bu uygulamalar sayesinde ev telefonlarına veya cep telefonlarına tanınmayan numaralardan gelen aramaların merak edilmesinin önüne geçiliştir. Herkesin belli bir ücret karşılığında sorgulama yapabildiği uygulamalar bilgilerini gizlememiş olan kişilerin, sizi arayan numara sahibinin adını, soyadını, operatörünü öğrenebilmektesiniz. Öğrenmek istediğiniz telefon numarasını yazıp hizmet veren numaraya mesaj yoluyla göndererek öğrenebilirsiniz. İsterseniz isim-soyad bilgilerini mesaj yoluyla yollayarak da telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebilmektesiniz. Kullanmış olduğumuz bu hizmetler ücretli olup karşılığında belli bir ücret ödenmektedir.

Türkcell Numara Sorgulama

Türkcell numara sorgulama uygulaması için bilinmeyen numaralar servisini arayarak ücretli olarak hizmet alabilirsiniz. Arama yapmak yerine başka bir seçenek olan mesaj yoluyla öğrenmek istediğiniz telefon numarasını yazıp hizmet veren numaraya mesaj yoluyla göndererek de öğrenebilirsiniz. İsterseniz isim-soyad bilgilerini mesaj yoluyla yollayarak da telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenebilmektesiniz. Kullanmış olduğumuz bu hizmetler ücretli olup karşılığında belli bir ücret ödenmektedir.

Telefon numarası sorgulama işlemleriniz için cep telefonunuzdan servise bağlanmanızı sağlayacak olan numarayı tuşlayıp bilinmeyen numaralar servisine giriş yaparak kişinin numarasına göre veya ismine göre sorgulatabilmektesiniz. Eskiden telefon rehberi defteri sayesinde bulunduğunuz ildeki telefon numaralarına ulaşabilmekteydi. Günümüzde Türk Telekom’ un vermiş olduğu hizmetlerden sarı sayfalar bölümünde iş/ kurum numaralarına beyaz sayfalar bölümünden ev numaralarına ulaşılmaktadır. Sorgulama yapmak için kullandığınız sitelerin güvenli olduğundan emin olduktan sonra bilgileri paylaştığınız takdirde dolandırıcılığa karşı önlem almış olursunuz. Uygulamalar sayesinde insan hayatında kendine ayırabileceği zamanı artmaktadır.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*