Tanımadığımız Numaraları Öğrenme

Herkesin hayatındaki ayrılmaz bir parçası olarak gördüğü telefonu vardır. Evden çıkarken ya da bir yerden kalkarken aklımıza ilk gelen telefonu yanımıza alıp almamamız olmaktadır. Cep telefonları sayesinde istenilen zamanda ve istenilen yerden akrabalara ya da arkadaşlara arama yapılarak ulaşılmaktadır. Tanıdıklarımızın numaralarını kayıt ederek onlara daha kolay ulaşılmakta ve gelen aramanın kim tarafından yapıldığı kolaylıkla anlaşılmaktadır. Bazı zamanlarda telefonlara gelen aramalar rehberde kayıtlı olmayan numaralardan gelmektedir. Bu gibi durumlar da kişileri merakta bırakmaktadır. Numara kime ait düşüncesini sonlandırmak için birçok yöntem mevcuttur. Bu uygulamalar sayesinde sizi arayan numara sahibinin adını, soyadını, operatörünü öğrenebilmektesiniz.

Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme Yolları

Birden fazla öğrenme yollarından bazıları ücretli bazıları ise uygulamalardır. Telefonunuza arama yapan numarayı rehberinize kayıt edip, whatsap uygulamasındaki resmine bakarak numara sahibini öğrenebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise hemen hemen herkesin kullandığı facebook üzerinden numarayı sorgulatarak kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Ancak bu yöntemi sizinle arkadaş olarak kayıtlı olan ve numarasını gizlememiş olan kişiler için kullanabilmektesiniz. Son olarak ise Google de telefon numarasını çift tırnak içerisinde yazarak arama yapmanız halinde numarayı sorgulatabilirsiniz. Bu üç yöntemden olarak hizmet alabilmektesiniz. Bu sayede numara kime ait diye düşünme derdine son vermiş olursunuz.

Bir başka sorgulama yöntemi ise Türk Telekom bilinmeyen numaralar servisini arayarak bu yöntem ile ev ya da iş telefonu numaralarının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca hatların kendilerine ait olan servisleri sayesinde yani Türkcell bilinmeyen numaralar servisi, Vodafone bilinmeyen numaralar servisi, Avea bilinmeyen numaralar servisi gibi hangi operatörden sorgulatmak istiyorsanız numarasını gizlememiş olan kişileri öğrenebilmektesiniz. Bu iki yöntem ise ücretli olup kullanım sırasında ücret ödeyerek, bu yöntemler sonucunda numara kime ait sorusuna cevap bulabilmektesiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*