Telefon Numarası Bulma

Telefon numarası bulma uygulamaları sizi arayan ancak numaranın sahibinin kim olduğunu bilmediğiniz zamanlarda, numaranın kime ait olduğunu bulmanıza yardımcı olmaktadır. Artık ev telefonları da arayan numarayı göstermektedir. Gerek ev gerek cep telefonunuza gelen aramaların kime ait olduğunu numara sorgulaması sayesinde öğrenebilmeniz merak etmenizin de önüne geçmektedir. Türk Telekom’un vermiş olduğu hizmet sayesinde sabit hatlar veya cep telefon numaralarına ulaşabilmektesiniz. Tek şart numarasını öğrenmek istediğiniz kişilerin numara bilgisini gizlememiş olması gerekmektedir.

İsme Göre Cep Numarası Sorgulama

İsme göre cep numarası sorgulama sayesinde numarasını bilmediğiniz kişilerin isim bilgileri ile numaralarına ulaşabilmektesiniz. Bazen üniversiteden bir arkadaşınıza, bazen asker arkadaşınıza, bazen ise çocukluk arkadaşlarınızdan birisine ulaşmak istersiniz. İşte bu gibi durumlarda sadece isim bilgilerini bildiğiniz arkadaşlarınızın numarasına ulaşabilmektesiniz. Numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin adı, soyadı, il bilgisi ve sayfadaki doğrulama kodunu yazarak kısa sürede işlemi tamamlayıp sonuca ulaşabilmektesiniz. Aynı soy ismini taşıyan birden fazla kişi olduğundan dolayı aynı isimden birkaç bilgi karşınıza çıkabilmektedir. Bu gibi durumlar için kapsamlı arama kısmı diye bir bölüm yapılmış ve daha fazla ayrıntıya dayalı bilgiyi istenilen alana yazarak istediğiniz kişinin numarasını bulabilirsiniz.

Cep numara sorgulama yöntemlerinde birden fazla seçenek vardır. Arama yapan numarayı akıllı telefonunuzun rehberine kayıt edip, telefonunuzda yüklü olan whatsap uygulamasında kullanmış olduğu profil resmine bakarak numara sahibini öğrenebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise hemen hemen herkesin kullandığı facebook üzerinden arkadaş listenizdeki kişilerden numarayı sorgulatarak kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Ancak bu yöntemi sizinle arkadaş olarak kayıtlı olan ve numarasını gizlememiş olan kişiler için kullanabilmektesiniz. Son olarak ise Google de telefon numarasını çift tırnak içerisinde yazarak arama yapmanız halinde numarayı sorgulatabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*