Telefon Numarası Öğrenme Kolay mı?

Cep numarası bulma uygulamaları sayesinde istediğiniz numaranın kime ait olduğunu öğrenebilmektesiniz. Numaranın kime ait olduğunu Türk Telekom bilinmeyen numaralar servisinden hizmet alarak öğrenebilmektesiniz. Türk Telekom’un hizmeti sayesinde Vodafone, Türkcell, Avea gibi büyük operatörlerin ve bu operatörlere bağlı diğer servislerin yani PTTCELL, BİMCELL gibi servislere bağlı olan numaraları olarak öğrenebilmektesiniz. Numaranın kim ait olduğunu öğrenmek için, numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin adı, soyadı, il bilgisi ve sayfadaki doğrulama kodunu yazarak basit bir işlemle kısa sürede sonuca öğrenebilmektesiniz. Ancak bazı durumlarda aynı soy ismini taşıyan birden fazla kişi olduğundan dolayı birkaç isim karşınıza çıkabilmektedir. Bu gibi durumlar için kapsamlı arama kısmı diye bir bölüm yapılmış ve daha fazla bilgiyi paylaşarak istediğiniz kişinin numarasına ulaşabilmektesiniz.

Telefon no bulma yöntemleri sayısı birden fazladır. Telefonunuza arama yapan numarayı akıllı telefonunuzun rehberine kayıt edip, whatsap uygulamasında kullanmış olduğu profil resmine bakarak numara sahibini öğrenebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise hemen hemen herkesin kullandığı facebook üzerinden numarayı sorgulatarak kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Ancak bu yöntemi sizinle arkadaş olarak kayıtlı olan ve numarasını gizlememiş olan kişiler için kullanabilmektesiniz. Son olarak ise Google de telefon numarasını çift tırnak içerisinde yazarak arama yapmanız halinde numarayı sorgulatabilirsiniz.

Bilinmeyen Numaraları Öğrenme Yöntemleri

Bilinmeyen no sorgulama yapmak artık herkes tarafından kullanılmaktadır. Cep telefonunuzdan bilinmeyen numaralar servisine bağlanabileceğiniz numarayı tuşlayıp bilinmeyen numaralar servisine giriş yaparak kişinin numarasına göre veya ismine göre sorgulama yapabilmektesiniz. Eskiden var olan telefon rehberi defteri sayesinde bulunduğunuz ildeki telefon numaralarına ulaşabilmekteydiniz. Günümüzde Türk Telekom’ un vermiş olduğu hizmetlerden sarı sayfalar bölümünde iş/ kurum numaralarına beyaz sayfalar bölümünden ev numaralarına ulaşabilmektesiniz. Türk Telekom’un online sitelerinden veya ofislerinden bu hizmetleri alabilmektesiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*