Arayan Kişi Bulma

Cep telefonlarının ilk çıktığı zamanlarda numaralar konusunda kapsamlı uygulamalar bulunmuyordu. Her bireyin kendine özel bir numarası bulunsa da başka kişilerin numarasını kaydetmediği sürece tekrar bulması mümkün olmuyordu. Şimdi artık operatörlerin geliştirdiği çeşitli servisler ile müşterilere geniş kapsamlı hizmetler sunulmaya başlanmıştır. Bunlardan biri de bilinmeyen numaralarla ilgili olan sistemdir. Türkcell arayan kişi bulma sistemi ile müşterilerin bulmak istediği numaraları tek bir tuşla bulmalarını sağlamaktadır. Bu servis sayesinde artık bilinmeyen numara diye bir şey kalmamaktadır. Özellikle arayanın kim olduğunu bilmeye olanak sağlamaktadır.

Bilinmeyen Numara Kalmasın!

Cep telefonu kullanıcıların en muzdarip olduğu konulardan biri gelen çağrıdaki numaranın kime ait olduğunu bilmeme ya da aradığı bir numarayı bulamamadır.  Arayan kişiyi bulma servisi sunduğu hizmetle bu sorunu tarihe karıştırıyor. Arayan kim sistemi ile telefon kapalı olduğunda dahi gelen aramanın kime ait olduğunu bulmak mümkün oluyor. Sunulan bu üstün hizmet sayesinde müşterilerin kafalarında soru işaretleri kalmıyor ve daha güvenli bir iletişim kurulması sağlanıyor. Bu sistemden yararlanmak için ise cüzi bir miktar ücret ödeyerek üye olunması yeterli oluyor. Böylelikle telefon kapalı bile olsa gelen çağrılar ve numaralar müşterilere yönlendiriliyor.

Turktelekom numara bulma servisi telefon açık veya kapalı olsun hangi numaranın ne zaman aradığına dair bilgileri müşterilerine sms yoluyla bildiriyor. Bu sistem ile ulaşılamadığında veya aranması istenilmediği durumlarda arayan kişileri tespit etme ve yönlendirme hizmeti sunuluyor. Arayanı bil servisi kullanan müşterilerin telefonları açık dahi olsa aramasını istemediği numaraları tespit ediyor ve bu numaralar aradığında ulaşılamıyor olarak gösteriyor. Bu sayede rahatsız edilmek istenmediğinde müdahale edilebiliyor. Ayrıca arayan numaranın kime ait olduğu da anında belirleniyor ve müşteriye bildiriliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*